Polska Reprezentacja na X Mistrzostwach Świata w Argentynie

Zobacz zestawienie medalowe Polskiej Reprezentacji Taekwon-Do na Mistrzostwach Świata w Argentynie:
Wykaz osiagnięć medalowych na X MŚJuniorów i XVI MŚSeniorów w Argentynie (PDF, 125 kB).

Osiągnięcia medalowe Polskiej Reprezentacji Narodowej na Mistrzostwach Świata w Mar Del Plata w Argentynie 2009

Mistrzowie Świata Seniorów 2009

Srebrni medaliści Mistrzostw Świata Seniorów 2009

Brązowi medaliści Mistrzostw Świata Seniorów 2009

Mistrzowie Świata Juniorów 2009

Srebrni medaliści Mistrzostw Świata Juniorów 2009

Brązowi medaliści Mistrzostw Świata Juniorów 2009


30 listopada 2009

Z ostatniej chwili

[30.11.2009, 18:50] Ponieważ Alitalia przesunęla lot, nasza ekipa wylatuje dzisiaj o 12 w nocy tamtejszego czasu i leci do Rzymu. Linie lotnicze zapewniają noclegi i wyżywienie, po czym 02.12. 2009, czyli w środę wylatują do Polski i na Okęciu będą o  godz. 12.30.

Powrót do kraju też nie okazuje się łatwą konkurencją: właśnie Alitalia podała informację, że samolot z Buenos Aires jest opóźniony o 5 godzin...


Sobotnie popołudnie zakończone sukcesem

Złoty medal dla Polski, złoty medal dla Paprotki.

Mazurka Dąbrowskiego zagrano dla naszej sztandarowej zawodniczki Joanny Paprockiej. Asia musiała stoczyć ciężkie boje i pokazać bardzo, ale to bardzo dużą przewagę, by sędziom nie przyszło do głowy wskazać na przeciwniczki. Udało się i złoty medal w kat. do 63 kg jedzie do Polski. Należy podkreślić, że Paprotka po raz trzeci zdobywa tytuł mistrzyni Świata.

Ostatni dzień zawodów:

Reprezentacja seniorek — nasza złota reprezentacja obroniła tytuł Mistrza Świata w walkach drużynowych i została najlepszą drużyną żeńską, zdobywając dwa złote (walki i testy siły oraz jeden srebrny w technikach specjalnych). Dziewczyny nie dały sobie zabrać tytułu. Przed zawodami mówiły: lekko nie będzie i nie było. Walkę trzeba było stoczyć z przeciwnikiem i południowoamerykańską mentalnością sędziów. Dlatego gratulujemy im podwójnie.

Niedziela przyniosła nam jeszcze inne miłe niespodzianki:

Srebrne medale wywalczyli:

Tomasz Rydz — walki do 58 kg
Amit Batra — walki do 54 kg
Walki drużynowe juniorek
Drużynowe testy siły juniorek
Drużynowe walki juniorów
Aleksandra Nowak — walki pow. 70 kg
Dariusz Idzikowski — walki pow. 80 kg
Walki drużynowe seniorów
Drużynowe techniki specjalne juniorek
Drużynowe techniki specjalne seniorek

Brązowe medale wywalczyli:

Dariusz Idzikowski — techniki specjalne
Paulina Przytuła -walki do 50 kg
Michał Mączka — walki pow. 70 kg
Łukasz Sudak — testy siły
Drużynowe techniki specjalne seniorów

Generalną klasyfikację państw Na MŚ wygrała Argentyna. Reprezentacja Polski uplasowała się na trzecim miejscu.


29 listopada 2009

Zobacz zestawienie medalowe Polskiej Reprezentacji Taekwon-Do na Mistrzostwach Świata w Argentynie:
Wykaz osiągnięć medalowych na X MŚJuniorów i XVI MŚSeniorów w Argentynie (PDF, 125 kB).

Zobacz wyniki na stronie na oficjalnej stronie internetowej Mistrzostw:
http://www.tkd-itfargentina2009.com/english/results.shtml.

Z zagranicznych stron o Mistrzostwach bardzo polecamy tę ITF Taekwon-Do New Zealand, na której znajdziecie raporty, blogi, komentarze i zdjęcia:
http://www.itfnz.org.nz/events/tournaments/worlds2009/index.html.

Zobacz relacje prasowe:

28 listopada 2009

Trzy medale Polaków (sobota przedpołudnie)

W sobotę znów tryumfowała Ania Dąbrowska. Juniorka ze SKS Start Olsztyn zdobyła już drugi złoty medal, tym razem w konkurencji walki.

Drugie złoto wywalczyła Ewelina Zając z WSKT Wrocław, rozbijając komplet desek.

W rywalizacji seniorek Julia Sakowska z Tornado Szczecin po zwycięskim pojedynku z utytułowaną Rosjanką Iriną Kozlaczkową dotarła do finału, gdzie spotkała się z Argentynką i werdyktem 2:1, do jednego remisu wywalczyła dla Polski srebrny medal w walkach do 70 kg.

W walkach eliminacyjnych odpadła Marzanna Pawlik, po dogrywce i pojedynku do pierwszego trafienia. Do strefy medalowej nie dostał się również Dawid Dudek.


28 listopada 2009

Trzecia lokata po drugim dniu Mistrzostw

W drugim dniu Mistrzostw zdobyliśmy jeden srebrny i dwa brązowe medale. W klasyfikacji medalowej zajmujemy trzecie miejsce za Argentyną i Nową Zelandią. Srebrny medal w indywidualnych walkach wywalczyła juniorka Ilona Grzywaczewska w kategorii wagowej do 60 kg, ulegając w finale zawodniczce Argentyny Martinez. Brązowy medal zdobył Dariusz Idzikowski w indywidualnych technikach specjalnych oraz junior Adrian Sidor w indywidualnych walkach kategorii wagowej do 52 kg.

Dorobek medalowy po dwóch dniach zawodów Reprezentacji Polski to 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Gdy przeciwnikiem jest zawodnik z Argentyny, trzeba niestety dodatkowo walczyć z sędziami i presją kibiców.

Dorota Łoboda w walkach indywidualnych uległa w trzecim pojedynku tej samej Argentynce, co Ilona Grzywaczewska i ostatecznie zajęła miejsce 5-8.

Nieudany start również zanotowała Ilona Działa, która drugim drugim pojedynku uległa także zawodniczce Argentyny Koller jednym punktem, w pierwszym pojedynku wygrała z zawodniczką Australii Wise.


28 listopada 2009

Pierwszy dzień zawodów

Z braku relacji bezpośredniej:

Ukazały się również relacje na stronach:

  1. Klub Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-Do
  2. MKS Lewart Lubartów
  3. Legnicki Klub Taekwon-Do
  4. www.paprocka.pl
  5. www.ilonadziala.pl
  6. ULKS Orient Kłobuck

28 listopada 2009

Dzień drugi

Środa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Po wczorajszym deszczu nawet śladu nie zostało. Zawodnicy skwapliwie z tego skorzystali i szybko zaprezentowali się w strojach: krótkie spodenki i koszulki. Temperatura około 23-24 stopni C. W tym dniu zostało zaplanowane ważenie, które wszyscy przeszli pomyślnie i nikt nie musiał dodatkowo zbijać wagi.

W związku z szybkim zakończeniem ważenia, zawodnicy mieli wystarczającą ilość czasu, by pozwiedzać centrum miasta, pójść na plażę i odwiedzić dziesiątki sklepików, które zapełniają miejsce, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Ciekawostką jest fakt, że żeby wymienić walutę na walutę gospodarzy, trzeba w banku pokazać paszport. Bez paszportu do transakcji nie dojdzie, a tak przy okazji za 1 USD płacili 3.75 peso argentyńskiego, za 1 Euro płacili 5.60 peso.

Trening został nam wyznaczony na godz 15.30 na hali, w której będą odbywały się Mistrzostwa, nazywanej przez miejscowych Estadio Polideportivo. Oprócz naszej drużyny trenowały w tym samym czasie i inne, np. Belgii, Niemiec, USA, Argentyny, Irlandii i jeszcze kilka ale nie pamiętam, jakie. Można było podpatrzeć jak się rozgrzewają, jakie doskonalą kombinacje do walki, czy jaką przygotowali choreografię do układów drużynowych. Płyta sali była zapełniona po brzegi i panowała na niej atmosfera intensywnej pracy. Różnokolorowe stroje i gwar ćwiczących. Na korytarzach krzątały się służby przygotowujące stoiska z różnymi towarami oraz ludzie odpowiedzialni za przygotowanie Sali do Mistrzostw.

Podobnie jak na hali w centrum miasta na każdym prawie kroku można było spotkać grupy zawodników. Ich ilość sprawiała wrażenie, że są wszędzie.

Środkową i północno-zachodnią część Argentyny stanowi nizina, która jest równiną i miasto Mar del Plata znajduje się w takiej części. Jest to 5 co do wielkości miasto w Argentynie i liczy około 858.000 mieszkańców.

Plan ulic wygląda jak kratka, podobna do kratki w zeszycie, z tym że jej bok ma 100 m. Ulice w centrum w większości są jednokierunkowe.

Zawodnicy są pod wrazeniem i urokiem Argentyny i pobyt tu nie tylko ze wzgledów sportowych zapadnie w ich pamięć. Wszystkim się podoba, z zainteresowaniem oglądają jeżdżące albo stojące samochody, wiele z nich typowe dla Ameryki Południowej.

Środa dla zawodników była dniem odpoczynku. Trenerzy o godz. 20 udali się na odprawę trenerską, gdzie zostali poinformowani o  planowanym przebiegu konkurencji, procedurach obowiązujących na tych Mistrzostwach oraz Komisja sędziowska udzielała odpowiedzi na pytania, których było dość dużo, szczególnie od przedstawicieli krajów Ameryki Łacińskiej. Zostaliśmy także poinformowani, że drabinki z losowaniami zostaną opublikowane na oficjalnej stronie Mistrzostw.

Link do wyników losowania na stronie organizatora: http://www.tkd-itfargentina2009.com/english/draws.shtml.

Nastroje w naszej drużynie są bardzo dobre, wszyscy nastawieni bojowo i mocno zmotywowani do walki. Reprezentacja jest widoczna i wyróżnia się w tłumie mieszkańców i turystów. Przechodnie zaczepiają zawodników i proszą o wspólne fotografie, ale także zawodnicy z innych ekip. Słowiańska uroda naszych pań także nie pozostaje niezauważona.


24 listopada 2009

Podróż

Zbiórka całej delegacji udającej się do Argentyny została ustalona na godz. 12.00 w holu lotniska Okęcie. Wszyscy stawili się na czas, niektórzy w asyście znajomych lub członków rodziny. Reprezentacja kobiet miała małą przygodę — mianowicie bus, którym wyruszyli ze Stronia Śląskiego, po niespełna 30 km odmówił posłuszeństwa — diagnoza zepsute sprzęgło. Firma transportowa po interwencji podstawiła kolejnego busa, ostatecznie nasze panie dotarły na lotnisko na czas, ale małe emocje związane z tym incydentem miały miejsce. Lot do Rzymu przebiegł zgodnie z planem bez niespodzianek. Może zaskoczeniem był fakt, że firma lotnicza Alitalia w trakcie trwającej 2.25 h podróży, w ramach oszczędności odeszła od częstowania podróżnych kanapką i napojami, zamieniając ją na 4 mini ciasteczka lub 4 słone precelki i napoje.

Rezerwując bilety do Argentyny, czas oczekiwania na lotnisku w Rzymie wynosił zaledwie dwie godziny, niestety dla nas niespełna miesiąc przed wylotem zostaliśmy poinformowani, że zmienił się rozkład lotów i czas oczekiwania z dwóch wydłużył się do 6 godzin. Lotnisko Fumicino niedaleko Rzymu, na którym przyszło nam czekać, większe od naszego Okęcia, na szczęście miało miejsca, gdzie nasza cała 44 osobowa delegacja mogła spokojnie poczekać do następnego lotu. W związku z faktem, że poczęstunek w samolocie nie był zbyt obfity, a niektórzy podróż rozpoczęli wcześnie rano, chcieliśmy zaspokoić głód, wybierając się do jednej z restauracji. Jakie było nasze zdziwienie gdy okazało się, że restauracja ma przerwę (prawdopodobnie obiadową) od 16 do 18.30 i przyszło zadowolić się nam kawałkiem pizzy w jednym z lotniskowych barów.

Foto: Jerzy Jedut
Foto: Jerzy Jedut

Samolot Boeing 777-200/200Er wystartował z godzinnym opóźnieniem i nie udało mu się tego opóźnienia w trakcie 14 godzinnej podróży zgubić. Standardowo na pokładzie można było śledzić lot na komputerowej mapce, słuchać muzyczki, oglądać filmy lub grać w gry komputerowe. Po w końcu odpowiedniej jakości posiłku, część naszej delegacji zasnęła, inni czytali książki lub skrzętnie korzystali z rozrywek, o których już wspomniałem, pozostali dyskutowali o roli i znaczeniu egzaminów na stopnie mistrzowskie lub temat bardziej ważki „ co jest wartością i siłą PZTKD, kierunki ewolucji niektórych koncepcji strategicznych związku”. Dyskusja była żarliwa, więc często przychodził steward, by nas uciszać. Z każdą kolejną wizytą był coraz bardziej niezadowolony, nie doceniając ważkości naszej dysputy. W końcu wszyscy zmęczeni intelektualnym wysiłkiem oraz ze względu na trudy podróży, usnęli. Szum silników i turbulencje, które kołysały samolotem, gdy przelatywaliśmy nad oceanem ukoiły prawie wszystkich z wyjątkiem Mistrza Jeduta, który „zmrużył oko” nie więcej jak dwie godziny, ponieważ boi się turbulencji i nie może spać w samolocie.

Należy nadmienić, że tym samym lotem podróżowały z nami delegacje Grecji, Holandii i Hong Kongu.

Po przylocie, przedstawiciele organizatora czekali na nas na lotnisku i sprawnie zmieniliśmy środek lokomocji na stosunkowo wygodny piętrowy autokar, który udaliśmy się w 6 godzinną podróż do Mar del Plata. W trakcie podróży zorganizowano nam przerwę przy przydrożnym kompleksie parkingowym, na którym były restauracje, bary sklepy z pamiątkami, toalety i inne atrakcje jak np. mały stawek z rybami. Korzystając z faktu, że to pora obiadowa, po raz kolejny postanowiliśmy się posilić w restauracji szybkiej obsługi. Danie obiadowe w niej kosztowało około 24 dolarów argentyńskich (przelicznik 1 USD= 3.775 dolara argentyńskiego). Jakie było nasze zdziwienie, gdy pani przy kasie zażądała od nas za obiad równowartości 20 USD amerykańskich. Po krótkich, acz stanowczych i chyba twardych negocjacjach, przystała na kwotę około 9 USD za obiad. Ciekawostką był fakt, że dania były zimne i po zapłaceniu należało udać się do specjalnego miejsca z mikrofalówkami, gdzie można było osobiście przygrzać zakupiony obiad.

Podczas obiadu znaleźliśmy dość grubą kopertę wypełnioną pieniędzmi. Na kopercie pisało Mr Ramos. Przepytaliśmy większość turystów obecnych w tym czasie w kompleksie oraz kierowców, czy czegoś nie zgubili. Porozumiewanie się z Argentyńczykami jest bardzo utrudnione, ponieważ mówią wyłącznie po hiszpańsku, a ten język jest mniej popularny w naszej ekipie. Nasze poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Niektórzy w naszej delegacji mieli już plan jak zagospodarować znalezisko, ale ostatecznie postanowiliśmy przekazać znalezione pieniądze szefowi restauracji, w której je znaleźliśmy. Na początku trudno było spotkać się z szefem, bo panie pracujące myślały, że chcemy naskarżyć na nie, że nie umieją przeliczać kursów walut, ale w końcu znalazły osobę mówiącą troszkę po angielsku, która wyjaśniła, że chodzi nam o pana Ramosa. Panie nie znały Ramosa, szef restauracji też nie znał, ale w momencie, gdy dostał kopertę, przypomniał sobie, że to jeden z jego pracowników ją zgubił. Podbudowani swoim dobrym uczynkiem i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku ruszyliśmy w dalszą podróż.

Foto: Jerzy Jedut
Foto: Jerzy Jedut

Mar del Plata przywitała nas deszczem, silnym wiatrem i stosunkowo niską temperaturą. W hotelu, co było bardzo miłym zaskoczeniem, czekały na nas dzieci ubrane w doboki, które witały naszych zawodników, wręczając im specjalnie przygotowane upominki. Pokoje były przygotowane, więc kwaterunek poszedł szybko i sprawnie.

W tym dniu dokonaliśmy rejestracji i opłat, dostaliśmy dla wszystkich identyfikatory, certyfikaty udziału, numery startowe, mapki, dokładny plan mistrzostw. Zostaliśmy zaproszeni także na losowanie, ale nie skorzystaliśmy, ponieważ pokrywało się z naszą kolacją. Po kolacji jeszcze przez pewien czas rozmawialiśmy z różnymi znajomymi z zaprzyjaźnionych państw, by w końcu udać się na odpoczynek. Wszyscy spali dobrze i mocno, można tylko odnotować fakt, że większość obudziła się przed 6 rano.

Czytaj relacje i oglądaj fotki także na stronach internetowych:

  1. Klub Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-Do
  2. MKS Lewart Lubartów
  3. Legnicki Klub Taekwon-Do
  4. www.paprocka.pl
  5. www.ilonadziala.pl
  6. ulksorient.pl

Zobacz relacje prasowe:

  1. Kurier Lubelski: Reprezentacja silna jak zwykle
  2. Gazeta Wyborcza: Jadą po medale mistrzostw Świata do Argentyny
  3. Onet Sport: Najbezpieczniejszy samolot w Polsce — 42 czarne pasy na pokładzie

23 listopada 2009

Prognoza wyników

Na mistrzostwach świata w Kanadzie w 2007 roku seniorzy zdobyli indywidualnie 4 złote medale, 2 srebrne i 5 brązowych, w konkurencjach drużynowych 3 złote i 2 srebrne medale. Reprezentacja juniorów zdobyła indywidualnie 6 złotych, 2 srebrne oraz 7 brązowych.

W konkurencjach drużynowych juniorzy zdobyli 2 złote i 1 brązowy medal. Łącznie we wszystkich konkurencjach i kategoriach zdobyliśmy 34 medale.

Zobacz tabelę z wykazem osiągnięć medalowych Reprezentacji Polski Taekwon-Do na IX Mistrzostwach Świata Juniorów i XV Mistrzostwach Świata Seniorów w Taekwon-Do 31.05-3.06.2007 - Quebek, Kanada.

Relacje z tamtych mistrzostw znajdziesz na naszej stronie w dziale newsy /2007/ Relacje z występu Polskiej Reprezentacji na MŚwiata w Quebec.

Czy uda nam się powtórzyć sukces z Kanady w Argentynie? O ocenę szans spytaliśmy trenerów reprezentacji oraz Łukasza Stawarza, trenera Marzanny Pawlik i Legnickiego Klubu Taekwon-Do. Poniżej ich opinie:

Trenerzy Reprezentacji Polski Kobiet: Waldemar Dolecki i Grzegorz Ozimek

Waldemar Dolecki
Grzegorz Ozimek

Witamy!
My zabawimy się oczywiście w typowanie, bo inaczej tego nazwać nie możemy. Przecież zawodnicy i my jako trenerzy jedziemy po same złota, ale tak na poważnie to liczymy na zbliżenie sie do wyniku z Kanady, byłoby to ogromnym sukcesem, o co oczywiście będzie niezwykle trudno, nie rozpisując się o szczegółach. Jeśli chodzi o dziewczyny, 6 złotych medali bedzie wielkim sukcesem (seniorki+juniorki) co do innych medali, to bez znaczenia, bo każdy będzie cenny i ważny.

Pozdrawiamy, Grzesiek i Waldek

Trenerzy Reprezentacji Polski Mężczyzn: Jacek Wąchała i Michał Korzybski

Jacek Wąchała
Michał Korzybski

Witam,
w przypadku kadry męskiej seniorów jest kilku zawodników, którzy mogą pomyślnie przejść przez eliminacje do strefy medalowej, na pewno liczba złotych krążków z Kanady (3 złote) jest możliwa do osiągnięcia i wierzymy, że tak będzie. Trudniej nam wyrokować personalnie, kto sięgnie po złoto w Argentynie, na pewno liczymy na najbardziej doświadczonych zawodników, czyli Dariusz Idzikowski, Jarosław Suska i Daniel Działa, aczkolwiek cieszylibyśmy się bardzo, gdyby również któryś z mniej utytułowanych zawodników doszedł do walki o złoto. Również w konkurencjach drużynowych nie jesteśmy bez szans, myślę że zarówno w walkach jak i konkurencjach technicznych drużyna może walczyć o medal. Największą niespodzianką byłby złoty medal w drużynowych testach siły, gdzie faworytem jest Nowa Zelandia. Bardzo wyrównana jest drużyna juniorska, w której nie brakuje indywidualności, ale jednocześnie tworzy zgrany kolektyw, co w wielu przypadkach może być dużym wsparciem. Czy będą w stanie poważniej zaistnieć na argentyńskich matach, już niebawem się przekonamy.

Łukasz Stawarz, trener Marzanny Pawlik i Legnickiego Klubu Taekwon-Do


Witam.
Niestety TKD ITF to nie 100 m w pływaniu, nie wystarczy wygrać walkę. Tę subtelną różnicę muszą dostrzec sędziowie punktowi, a jej przebieg musi jeszcze w jak najmniejszym stopniu zakłócić sędzia planszowy. Jestem pełen obaw o poziom sędziowania. W Kanadzie widziałem kartkę punktową jednego z potomków plemienia Mapucze. Przeciętna walka u naszego "miszcza" wypunktowana została 17:14. Chłop miał tylko kartkę i długopis, a i tak zdążył natrzaskać trochę kresek. Przy joystickach pewnie byłby 37:34! Na poważnie, to wielu zawodników dawno nie widzieliśmy w akcji, niestety! Bardziej pokusiłby się o ocenę, kto może stanąć skutecznie na drodze do złota naszych zawodników:

Seniorki:

PAWLIK MARZANNA (LKT Legnica):
walki kat. — 52 kg, układy formalne kat. I Dan — pewnie nikt nie przebiegł tyle kilometrów, nie wycisnął tyle kilogramów i nie wykonał tyle kopnięć, co Marzanna podczas przygotowań, ale niestety na macie liczy się decyzyjność, a nie bagaż przygotowań. Start na kolejnych mistrzostwach Świata jest dla Marzanny sporym sukcesem. 10 lat temu jedni wybierali się na MP inni na MŚ, a Marzanna nigdzie, bo nawet nie wyszła z makroregionu! W układach niestety bardzo mocna konkurencja — Finka i Argentynka!!!

DZIAŁA ILONA (MKS Lewart Lubartów):
walki kat. — 58 kg, układy formalne kat. II Dan — w walkach nie ma zawodniczki, której nie byłaby wstanie pokonać, jednak obawiam się, że zbyt dużo pokazała na ME. Julia Cross, Kryzia Lopez to jednak zawodniczki doświadczone i myślę, że dalej bardziej rozpoznawalne niż Ilona. Przy sędziujących Aztekach musi z nimi zdecydowanie wygrywać. Zaskoczony jestem, że w 58 kg z Argentyny startuje Koller, a nie Marano! Bardzo wymagającą zawodniczką będzie Dillen z Nowej Zelandii! Nie ma faworyta, ale zdecydowanie najmocniejsza, najciekawsza kategoria wagowa seniorek. Szansa na medal w walkach.

PAPROCKA JOANNA (Lotos Jabłonna):
walki kat. — 63 kg, każdy inny wynik niż złoto będzie sensacją? Pewnie wiele osób tak uważa! Jednak dwa ostatnie finały z Karim były cholernie wyrównane. Szwedka Akersdoter też w Kanadzie mocno Aśkę przycisnęła. Nasza największa nadzieja na złoto, ale po ciężkich walkach, głównie ze względu na lepsze warunki fizyczne niektórych zawodniczek.

SAKOWSKA JULIA (Szczecin):
walki kat. — 70 kg, medal dla Julii? Tylko pod warunkiem bardzo dobrego losowania i życiowej formy! Bardzo mocna Kozlachkowa i ...? Po 6 latach startuje Anna Coronel, wystartowała w Phenianie w 2000 r., zdobyła mistrzostwo juniorów, wystartowała w Warszawie, bez problemu wygrała mistrzostwo seniorów. Duża dziewczynka, ale kumata jak Katya Solovey!

NOWAK ALEKSANDRA (Czat Częstochowa):
walki kat. + 70 kg — cóż, Sehić, Galerik, Korolainen. Cenię ją za postawę w walkach z Eweliną Zając. Zresztą nie tylko ja. Tak się po raz pierwszy zastanawiam, czy ta prawdziwa dzielność nie kończy się tylko na pojedynkach z Eweliną. Teoretycznie duże możliwości i szansa na medal po warunkiem, że nie wpadnie na wcześniej wymienione zawodniczki.

KISIEL MARTYNA (Dragon Janów):
techniki specjalne — nie wiem?

ZAJĄC EWELINA (WSKT Wrocław):
testy siły — nie wiem?

LIPA JOANNA (LSKT Lublin):
układy formalne kat. III Dan — nie wiem?

Seniorzy:

BATRA AMIT (WSKT Wrocław):
walki kat. — 54 kg, gdyby trzymał wagę, gdyby... Możliwości na Mistrza Świata. Chyba ostatnia szansa na tytuł. Treter, Jamajczyk, Leonov? Dobre losowanie i spore szanse na medal. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że zdobywa złoty medal nawet bez 100% przygotowania! Jednak również potrafię sobie wyobrazić wycieczkę Amita do Argentyny. Jednym słowem, zagadka!

DUDEK DAWID (MKS Lewart Lubartów):
walki kat. — 63 kg, szansa na medal, w końcu wygrał Puchar Świata, gdzie zabrakło tylko Brazylijczyka Furtado. Schell, Cherkasov, Serrano i Redzo wszyscy do przejścia, ale bardzo wyrównana i bardzo mocna kategoria. Szansa na medal.

WASILEWSKI PIOTR (TAEWO Warszawa):
walki kat. — 71 kg, zdobycie medalu przez Piotrka będzie olbrzymim sukcesem, którego z całego serca mu życzę. Nawet Włoch dla naszego zawodnika będzie ponownie bardzo trudnym rywalem. Pokonanie Gregi, a przede wszystkim Gritsena, to już będzie nie lada wyczyn. Jednak Piotrek debiutuje w MŚS! W Puerto Rico sięgnął po złoto, we Wrocławiu też. Jak widać, taka rola mu bardzo odpowiada!

DZIAŁA DANIEL (MKS Lewart Lubartów):
walki kat. — 80 kg, czy dla Daniela problemem będzie Zemlić albo Kerr? Słoweniec na pewno będzie w lepszej formie niż w Benidorm, miesiąc temu nieźle powalczył w Villach. Kerr? Już w Rimini w 2001 r. się ślizgał, a jednak wygrał. Bardzo ciężką walką będzie dla Daniela pojedynek z Batistą. Argentyńczyk w krajowych eliminacjach walczył świetnie. Jak Daniel odrobił zadanie domowe i oglądał w internecie bogaty materiał, na pewno jest szansa na skuteczny rewanż za Kanadę! Duża szansa na medal.

IDZIKOWSKI DARIUSZ (Start Olsztyn):
walki kat. + 80 kg, układy kat. II Dan — tylko jeden problem? Wcale nie Zak! Bardzo sprawny, bardzo ambitny i solidny taktycznie Turnes z Argentyny! Pewny medal.

SUSKA JAROSŁAW (MKS Lewart Lubartów):
układy kat. IV-VI Dan — pewniak do złota.

WRONOWSKI MARCIN (MKS Lewart Lubartów):
układy kat. I Dan — dobre losowanie i szansa na medal!

Drużyny?
Kto wyjdzie bez kontuzji z walk indywidualnych. Czy po jednym strzale w nos nie zakończy się start Dziubka, jak będzie wyglądała stopa Darka po walkach? Czy klimat Argentyny ocknie Tomka Idzikowskiego? Szansa na medal, ale wiele zależy od samych zawodników, czy się zmobilizują i od wtorku wszyscy będą myśleć o złotym medalu bez względu na słońce, plaże i ŚLISKIE MATY!

Dwie rzeczy mogą dziewczynom stanąć na przeszkodzie do złota! Nawiedzony sędzia planszowy i napiszę to: ryzykanctwo Grześka! Mam nadzieję, że się nie obrazi, bo to nie wada, ale nie zawsze pomaga.

Pozdrawiam,
Łukasz Stawarz

Czy prognozy się sprawdzą, zobaczmy już niebawem. Tymczasem odwiedzajcie regularnie naszą stronę, a także strony:

  1. Klub Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-Do
  2. MKS Lewart Lubartów
  3. Legnicki Klub Taekwon-Do

Będziemy tam na bieżąco relacjonować wydarzenia z mistrzostw. Kolejna korespondencja już z Mar Del Plata w najbliższą środę.


19 listopada 2009

Plan lotu, pobytu i Mistrzostw oraz hali sportowej

  1. Plan Lotu
    • Wylot
      23 listopada 2009
      wylot z Warszawy (AZ 491) o godzinie 13.40 do Rzymu, przylot na godz 16.05
      wylot z Rzymu ( AZ 680) o godzinie 21.50 do Buenos Aires, przylot na godz 7.50 w dniu 24 listopada 2009
      wyjazd autokarem z Buenos Aires o godzinie 8.30, przyjazd do Mar del Plata na godz 14
    • Powrót
      Grupa I Juniorzy
      30 listopada 2009
      wyjazd autokarem z Mar del Plata o godzinie 6.30 do Buenos Aires, przyjazd na godz, wylot z Buenos Aires (AZ 681) o godzinie 14.25, przylot do Rzymu na godz 7.20 w dniu 1 grudnia 2009
      1 grudnia 2009
      wylot z Rzymu (490) o godzinie 10.20, przylot do Warszawy na godz 12.50
      Grupa II Seniorzy
      4 grudnia 2009
      wylot z Buenos Aires (AZ 681) o godzinie 14.25, przylot do Rzymu na godz 7.20 w dniu 5 grudnia 2009
      5 grudzień 2009
      wylot z Rzymu (490) o godzinie 10.20, przylot do Warszawy na godz 12.50
    Podróż na Mistrzostwa Świata będzie więcej niż bardzo męcząca. Szczególnie dla naszej Reprezentacji Kobiet. Rozpocznie się 23 listopada o godzinie 6 rano, a zakończy, jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, w dniu 24 listopada o godzinie 14. W sumie będzie trwała ponad 36 godzin.

  2. Plan pobytu
    • Wtorek 24 listopada 2009
      • Przyjazd delegacji do hotelu: rejestracja, wydanie identyfikatorów
      • 20.00 Losowanie i spotkanie trenerów
    • Środa 25 listopada 2009
      • Przyjazd delegacji do hotelu przed 11.30 am
      • 16.00 — 17.30 pm Spotkanie sędziowskie
    • Czwartek, 26 listopada 2009
      • 06.30 — 07.10 Śniadanie
      • 07.30 — Wyjazd z hotelu na halę sportową
      • 08.30 — 12.30 Mistrzostwa/finały
      • 12.30 — 14.00 Obiad
      • 14.00 — 16.30 Mistrzostwa/finały
      • 16.30 — dekoracje
      • 20.00 — Kolacja
    • Piątek, 27 listopada 2009
      • 07.30 — 09.00 Śniadanie
      • 09.00 — 11.30 Kongres ITF
      • 12.30 — Wyjazd z hotelu na halę sportową
      • 13.30 — 17.30 Mistrzostwa/dekoracje
      • 18.00 — 19.00 Ceremonia otwarcia Mistrzostw
      • 20.00 — Kolacja
    • Sobota, 28 listopada 2009
      • 06.30 — 07.15 Śniadanie
      • 07.30 — Wyjazd z hotelu na halę sportową
      • 08.30 — 12.30 Mistrzostwa/finały
      • 12.30 — 14.00 Obiad
      • 14.00 — 17.00 Mistrzostwa/dekoracje
      • 20.00 Kolacja
    • Niedziela, 29 listopada 2009
      • 6.30 — 07.15 Śniadanie
      • 07.30 — Wyjazd z hotelu na halę sportową
      • 08.30 — 12.30 Mistrzostwa
      • 12.30 — 14.00 Obiad
      • 14.00 — 16.30 Mistrzostwa/finały
      • 16.30 — 17.00 dekoracje
      • 17.00 — 17.30 Ceremonia zamknięcia Mistrzostw
      • 20.00 — Kolacja
      • 22.30 — Party/ Bankiet
    • Poniedziałek, 30 listopada 2009
      • Wyjazd delegacji lub pobyt turystyczny

  3. Plan Mistrzostw
    Organizator umieścił na oficjalnej stronie Mistrzostw plan rozgrywania konkurencji z podziałem na pola walki i dni.
    Zobacz plan tutaj (MS XLS, 71 kB).

  4. Graficzny plan hali sportowej, na której zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata:
    Zobacz graf tutaj (MS XLS, 33 kB).

15 listopada 2009

Żarty się skończyły

14 zawodniczek w Stroniu Śląskim i 16 zawodników w Ciechanowie rozpoczęło zgrupowanie poprzedzające Mistrzostwa Świata w argentyńskim Mar Del Plata.

Treningi tradycyjne rozpoczęły się medytacją i  ćwiczeniami skierowanymi na koncentrację. Zawodnicy po wyciszeniu i pozostawieniu świata zewnętrznego za sobą przystąpili do pierwszych zajęć. Pierwsze treningi miały charakter ogólnorozwojowy o średniej intensywności, kolejne były już specjalistyczne i obejmowały elementy walki i  choreografii układów formalnych.

Podczas zajęć teoretycznych zawodnicy oglądają video ze swoimi walkami lub walkami przeciwników, analizują także materiały video zarejestrowane podczas treningu.

Warunki zakwaterowania i wyżywienia bez zastrzeżeń, pogoda dopisuje, nie pozostaje nic innego, jak cieżko pracować.

Informacje o Mistrzostwach Świata możecie także śledzić na niżej wymienionych stronach klubowych:

  1. Klub Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-Do
  2. MKS Lewart Lubartów
  3. Legnicki Klub Taekwon-Do

13 listopada 2009

Pracowite jak mrówki

Po udzieleniu wywiadu dla internetowej telewizji Lookr.Tv w dniu 9 listopada br. przez trzy zawodniczki naszej reprezentacji: Joannę Paprocką, Joannę Lipę i Ilonę Działa, który możecie zobaczyć na stronie internetowej pod adresem: http://lookr.tv/player.php?id=1164, już następnego dnia przystąpiły do przygotowywania treningu pokazowego dla mediów. Trening został zaplanowany na 13 w piątek. Nasze zawodniczki nie są przesądne, dlatego już rano tym razem w 4 osobowym składzie Paprocka, Lipa, Działa i dodatkowo Martyna Kisiel udzieliły kolejnego wywiadu dla radia Euro. Co mówiły, możecie posłuchać i nawet zobaczyć na stronie internetowej radia pod tym adresem.

Do treningu pokazowego dołączyły jeszcze Ilona Omiecińska oraz Julia Sakowska. Zobacz filmik z treningu przygotowany przez Lokkr TV. Trening był wielkim sukcesem zarówno organizacyjnym jak i medialnym. Zobacz filmik przygotowany przez Agencję Soft-Sport.
Już o 17 można było podziwiać występy naszych zawodniczek w Teleexpresie, zresztą co pokazały, możecie zobaczyć sami wchodząc na ten link.

W pokazie naszych kadrowiczek gościnnie wystąpiła Otylia Jędrzejczak, która także wzięła udział we wspólnej sesji zdjęciowej. Wieczorem Asia Paprocka wspólnie z Otylią wzięła udział w programie telewizyjnym Mam Talent w charakterze widzów, gdzie przed programem także udzieliły wywiadu, który można zobaczyć tutaj. W wywiadzie Otylia zobowiązuje się do rozpoczęcia nauki Taekwon-Do. Mocno trzymamy kciuki, by jej pomysł się udał.

W sobotę zostały zaproszone do telewizji TVN na 8.30 na program "Dzień Dobry TVN", w którym wystąpiły z pokazem, a następnie udzieliły wywiadu. Co pokazały i o czym mówiły, możesz zobaczyć pod tym linkiem.

W godzinach popołudniowych będą brały udział w sesji zdjęciowej Od niedzieli zaczną ciężko trenować na zgrupowaniach, koncentrując się już i wyłącznie na najbliższych Mistrzostwach Świata.

Złota Drużyna, Otylia Jędrzejczak, prof. dr hab. Witold Bielecki — prorektor, zastępca rektora oraz mgr Marek Wołkowycki, dyrektor sportu w ALK

Reprezentacja

10 listopada 2009

W dniach od 26–29 listopada 2009 odbędą się X Juniorów i XVI Seniorów Mistrzostwa Świata Taekwon-Do w Mar del Plata w Argentynie. W Mistrzostwach weźmie udział 789 zawodników, w tym 315 juniorów i 474 seniorów reprezentujących 48 państw:

1. Afganistan, 2. Argentyna, 3. Australia, 4. Austria, 5. Belgia, 6. Brazylia, 7. Boliwia, 8. Chile, 9. Kanada, 10. Chiny, 11. Kostaryka 12. Kolumbia, 13. Anglia, 14. Finlandia, 15. Francja, 16. Grecja, 17. Niemcy, 18. Gwatemala, 19. Honduras, 20. Hong Kong, 21. Irlandia, 22. Włochy, 23. Izrael, 24. Jamajka, 25. Japonia, 26. Kazakhstan 27. Nepal, 28. Nowa Zelandia, 29. Norwegia, 30. Holandia, 31. Korea Południowa 32. Paragwaj, 33. Peru, 34. Polska 35. Puerto Rico 36. Rumunia, 37. Rosja, 38. Szkocja, 39. Słowacja, 40. Słowenia, 41. Hiszpania, 42. Szwecja, 43. Szwajcaria, 44. Urugwaj 45. USA, 46. Uzbekistan, 47. Wietnam, 48. Wenezuela.

Mistrzostwa będzie sędziowało 53 sędziów, a na żywo będzie je mogło obejrzeć około 4000 kibiców.

Organizatorzy przygotowali także śledzenie mistrzostw poprzez Internet, wyników przez smsy, a także zapowiadają wiele innych atrakcji, o których będziemy was informowali w kolejnych relacjach.

Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony internetowej mistrzostw oraz naszej strony.

Czytaj także relację na stronie Lewartu http://lewart.pl/event.php?tid=387, a także na stronie KKSW Lubin http://www.kksw-lubin.pl/start/7-wiadomosci/238-tymczasowa-zmiana-w-rozkladzie-zajec.


Polska będzie reprezentowana przez 31 zawodników:

Juniorki:

Agnieszka Aziewicz
(ind: ukł I Dan, walki do 55 kg, tech. spec.; druż: ukł, walki, tech. spec., testy siły)

Anna Dąbrowska
(ind: walki do 55 kg, tech, spec. ; druż: układy, walki, tech. spec.)

Ilona Grzywaczewska
(ind: ukł I Dan, walki do 60 kg, druż: układy, walki, tech. spec., testy siły)

Amelia Juzyszyn
(ind: walki pow. 60 kg, testy siły; druż: układy, walki, testy siły)

Dorota Łoboda
(ind: ukł I Dan, walki do 60 kg, testy siły; druż: układy, walki, testy siły)

Paulina Przytuła
(ind: walki do 50 kg; druż: układy, walki, techniki specjalne)
Juniorzy:

Wojciech Łopusiewicz
(ind: ukł I Dan, walki do 70 kg, tech. spec, testy siły; druż: układy,w alki, tech. spec, testy siły)

Michał Mączka
(ind: ukł I Dan, walki pow. 70 kg; tech. spec, testy siły; druż: układy, walki, techniki specjalne, testy siły)

Paweł Mieszczakowski
(ind: ukł I Dan, walki pow. 70 kg; druż: układy, walki, techniki specjalne, testy siły)

Piotr Olkiewicz
(ind: walki do 60 kg; druż: układy, walki, tech. spec., testy siły)

Tomasz Rydz
(ind: walki do 58 kg, druż: układy, walki, techniki specjalne i testy siły)

Adrian Sidor
(ind: walki do 52 kg; druż: układy, walki, techniki specjalne i testy siły)
Seniorki:

Ilona Działa
(ind: ukł II Dan, walki do 58 kg; druż: układy, walki)

Martyna Kisiel
(ind: tech. spec; druż: teec spec., testy siły)

Joanna Lipa
(ind: ukł III Dan, druż: układy, walki)

Aleksandra Nowak
(ind: walki pow. 70 kg, druż: walki)

Ilona Omiecińska
(druż: układy, walki, tech. spec, testy siły)

Joanna Paprocka
(ind: walki do 63 kg; druż: układy, walki, tech. spec.)

Marzanna Pawlik
(ind: ukł I Dan, walki do 52 kg; druż: układy)

Julia Sakowska
(ind: walki do 70 kg; druż: układy, walki, tech. spec, testy siły)

Ewelina Zając
(ind: testy siły; druż: testy siły)
Seniorzy:

Amit Batra
(ind: walki do 54 kg; druż: układy)

Dawid Dudek
(ind: walki do 63 kg; druż: układy)

Daniel Działa
(ind: walki do 80 kg; druż: układy, walki, tech. spec., testy siły)

Michał Dziubicki
(druż: walki, tech. spec, testy siły)

Dariusz Idzikowski
(ind: ukł II Dan, walki pow. 80 kg, tech. spec.; druż: układy, walki, techniki specjalne)

Tomasz Idzikowski
(druż: walki, tech. spec., testy siły)

Łukasz Sudak
(ind: testy siły; druż: walki, tech. spec., testy siły)

Jarosław Suska
(ind: ukł IV Dan; druż: układy, tech. spec., testy siły)

Piotr Wasilewski
(ind: walki do 71 kg; druż: walki)

Marcin Wronowski
(ind: ukł I Dan; druż: układy)
   

Biuro PZTKD