† Nie żyje kol. Józef Warchoł

Polski Związek Taekwon-Do z przykrością zawiadamia, że 8 września 2015 r. w Koszalinie, po długiej chorobie, w wieku 51 lat, zmarł kol. Józef Warchoł.

Był związany z Taekwon-Do w latach 1988-1990. Reprezentował klub KKS Bałtyk Koszalin, gdzie jego trenerem był ś.p. Henryk Ficek. Do klubu przeszedł z Karate Kyokushinkai, gdzie był niekwestionowaną gwiazdą, wielokrotnym Mistrzem Polski.

Największym jego osiągnięciem w Taekwon-Do było zdobycie srebrnego medal i tytułu Wicemistrza Polski w konkurencji walk indywidualnych w kategorii wagowej pow. 80 kg podczas II Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w dniach 17-18 czerwca 1989 r.

Na trwałe zapisały się w pamięci jego pojedynki z naszym, w tamtym czasie najlepszym w tej kategorii wagowej zawodnikiem, Piotrem Szymanowskim z KSA Wrocław.

Po roku 1990 związał się z kickboxingiem, gdzie odniósł wiele spektakularnych sukcesów, w tym zdobył tytuł zawodowego Mistrza Świata. Był także założycielem klubu Fight Club w Koszalinie, w którym wychował wielu znanych zawodników.

W imieniu Zarządu oraz członków Polskiego Związku Taekwon-Do pragniemy złożyć głębokie wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i Jego studentom.


Pogrzeb Józefa Warchoła odbędzie się w najbliższy piątek 18.09.2015 r. O godz. 13.30
w Katedrze – wystawienie zwłok. Następnie o godz. 14.00 msza święta w intencji Zmarłego. Po mszy spod Katedry wyruszy kondukt i przejdzie następującą trasą: ulicami: Zwycięstwa, 1-go Maja, placem Gwiaździstym, Połczyńską i Gnieźnieńską.


Tadeusz Łoboda
i pozostający w żalu
zarząd i pracownicy
Polskiego Związku Taekwon-Do