1st Taekwon-do World Cup, Orlando
![]() |
Oficjalna strona Mistrzostw:
http://www.tkd-itf.com/orlando2004.htm
Wyniki Pucharu Świata w Orlando
Klasyfikacja generalna | |||||
Nr | Klub/organizacja | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz |
Imienny wykaz zwycięzców z ilością stoczonych walk znajdziesz tutaj:
Orlando_lista_zwyciezcow.zip (spakowany plik rtf).
21 listopad 2004
W dniu wczorajszym rozpoczęło się współzawodnictwo w ramach festiwalu - startowało 3 naszych zawodników: Ewelina Zając, Piotr Kurkus i Jacek Kazmierczak. Ogółem zdobyli 4 medale w tym 3 zlote i 1 srebrny. Dwa medale wywalczyła E. Zając - złoty w walkach, srebrny w układach.
Wyniki tego dnia znajdziesz tutaj: wyniki_orlando_21_11.zip (plik rtf, spakowany zipem).
Mieliśmy też czas na zwiedzanie Kennedy Space Center na Przylądku Canaveral. O wrażeniach opowiemy w kolejnych serwisach.
19 listopad 2004
Organizator zaplanował ważenie od godz. 10 rano, więc okazało się, że musimy przełożyć wizytę w kolejnym parku rozrywki. O godz. 12.30 Jurek Jedut wspólnie z Mistrzem Ung Lan Kim z Niemiec poprowadzili nieodpłatne seminarium dotyczące aspektów walki sportowej. W seminarium uczestniczyło ok. 50 osób i drugie tyle przyglądało się. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i komplementowali prowadzących. Ćwiczenia demonstrowali Mariusz Wałach i Daniel Działa.
Po obiedzie skorzystaliśmy z uroków pogody i zażywaliśmy kąpieli słonecznych i wodnych. Trener Tomek Dunalski może pochwalić się prawdziwie indiańską opalenizną twarzy.
Wieczorem odbyło się uroczyste Otwarcie Pucharu w Milk Haus w Sportowym Kompleksie Disney'a. Trzeba powiedzieć, że obiekty robią bardzo pozytywne wrażenie. Otwarcie uświetnili swoimi pokazami między innymi polscy zawodnicy - Mariusz Wałach i Daniel Działa w pokazie walki sportowej oraz Łukasz Jurkowski i Piotr Kurkus w pokazie samoobrony.
W czasie otwarcia przeprowadzono losowanie. W Pucharze udział bierze 401 zawodników z 30 państw z 62 klubów. Mariusz Wałach spotkał się przy okazji naszego przyjazdu ze swoim bratem, który przebywa w Stanach już od pewnego czasu.
18 listopad 2004
Wszyscy wstali ok. 8 rano, a niektórzy już wcześniej poczuli się wypoczęci. Śniadanie ekipa miała w oddalonym o kilkaset metrów Golden Coral Restaurants. Jest to sieć barów, która oferuje jedzenie do tzw. oporu za stałą cenę.
Powitała nas bardzo dobra pogoda (ok. 33 st. C), która zaskoczyła nawet prezesa PZT, który nie zabrał ze sobą krótkich spodenek. Po śniadaniu zorganizowaliśmy wyjazd do jednego z wielu parków rozrywki "Universal Orlando".
Wszyscy wyruszyli bardzo rozemocjonowani, w szczególności Jurek Jedut, mimo, że bilet kosztował fortunę - 56 dolarów, to nikt nie żałował wydanych pieniędzy i każdy deklarował chęć powrotu. Zaliczyliśmy fantastyczne rollercoastery, jeden można powiedzieć klasyczny - z wagonikami i drugi, w którym uczestnicy byli podwieszeni. Doznania były zdecydowanie intensywniejsze w tym drugim, ale atrakcja, która przebiła wszystko nazywa się Spiderman. Był to niepozorny budyneczek, w którym po wejściu pobierało się trójwymiarowe okulary, siadało w wagoniku i wyruszało w podróż życia - gasło światło i przenosiliśmy się w świat Człowieka Pająka. Efekty świetlne były tak nieprawdopodobne, że po pierwsze dawały wrażenie całkowitej realności, połączone z efektami takimi jak: podmuchami gorącego powietrza, czy zalewaniem wodą. Mimo że wagonik nieznacznie się poruszał, to poruszające się po ścianach obrazy dawały złudzenie, np. spadania zdecydowanie silniejsze niż największy rollercaster. Nie trzeba dodawać, że wszyscy mogli korzystać z każdej atrakcji do oporu.
Byliśmy na wesołym miasteczku aż do jego zamknięcia. Wróciliśmy na kolację naładowani niezapomnianymi wrażeniami z kompletem pamiątkowych zdjęć z bohaterami kreskówek. Już planowaliśmy kolejny wypad na następny dzień.
17 listopad 2004
Wszyscy musieli wstać bardzo rano, nasza 8mio osobowa grupa, która wyjeżdżała rano z Lublina i Lubartowa, swoją podróż zaczęła o 3 rano. By dotrzeć na lotnisko Okęcie na godz. 6. Okazało się, że wszyscy już wcześniej byli na miejscu, mimo że nie zanotowaliśmy spóźnienia.
Podróż do Londynu upłynęła szybko, byli wśród nas debiutanci, którym zamiana ciśnienia sprawiała niewielki dyskomfort, rekompensowany pozytywnymi emocjami i zdobywanym doświadczeniem globtrotera. Mimo że w Londynie do następnego lotu było ponad godzinę, nie udało się jednak zwiedzać lotniska.
Po otrzymaniu kart pokładowych, zajęliśmy miejsca w boeingu lecącym do Bostonu. Ten lot oferował zdecydowanie bardziej komfortowe warunki, pasażerowie mieli do wyboru 10 kanałów filmowych i mogli oglądać takie hity filmowe jak: "Król Artur", czy "Tożsamość Bourne'a", które chętni obejrzeli w wersji oryginalnej. Krótkie drzemki między filmami umilało 16 kanałów muzycznych. We śnie przeszkadzały stewardessy, które często przynosiły posiłki, napoje lub wzywały do zapięcia pasów podczas turbulencji.
Po wylądowaniu w Bostonie przeżyliśmy wnikliwą kontrolę paszportową i celną. Na pierwszej musieliśmy odpowiedzieć na podchwytliwe pytania urzędników emigracyjnych, typu: jak się pan/i czuje, jaki jest cel wizyty, jak długo będziesz w Stanach i bardziej wyrafinowane: czy przewozi pan/i kiełbasę. Następnie prześwietlano nam bagaże i mimo że wszyscy zostali o nie wwożeniu jedzenia, część ekipy została pozbawiona nielicznych bananów i jabłek (2 szt.), a Asia Gardias broni białej w postaci mini cążek do skórek od paznokci.
W Bostonie temperatura była zaskakująco podobna do polskiej podczas wyjazdu. Sześciogodzinny okres oczekiwania na kolejny lot , tym razem do Orlando, wykorzystaliśmy na zwiedzanie centrum miasta. Boston nie zrobił zbyt dużego wrażenia na nas ze względu na ogólny nieład i wszechobecne roboty drogowe. Spacerom towarzyszył odór portowy.
Zauważyliśmy, że duża część Amerykanów bardzo dziwnie chodzi (trudno do opisania, a nawet do pokazania) oraz duża część jest podejrzanie opływowa, w szczególności od pasa w dół (purchata), ale zdarza się też "normalna", przeważnie napływowa.
Mimo, że temperatura była dodatnia (ok. 8st) to dość ciasno ustawione drapacze dawały połmrok, który pozwalał na zaleganie zwałów śniegu. Inną poczynioną obserwacją były przejścia dla pieszych, których nie rozszyfrowaliśmy do końca, zamiast zielonego światła pokazywała się biała łapa, która zaczynała migać po kilku sekundach na pomarańczowo, by następnie zmienić się na symbol idącego człowieka, by po ujściu kilku kroków zmienić się w migającą łapę, która wszyscy ignorowali.
3 godzinny lot do Orlano przebiegał już bez specjalnych atrakcji. Podróż, kilkugodzinny spacer po Bostonie, zmiana czasu dawały się we znaki i wszyscy rekompensowali zmęczenie snem. Po wylądowaniu w Orlando w porcie powitał nas przez przypadek dwuosobowy komitet organizacyjny, czekający na zawodników z Puerto Rico, a nie na nas. Panowie mieli problem co z nami zrobić, aby ostatecznie zamówić minibusy, na które złożyliśmy się po 7 dolarów od osoby. Po 25 godz. od rozpoczęcia podróży byliśmy w swoich pokojach Hotelu La Quinta, tj. o 23 godz. czasu lokalnego. Obawialiśmy się kłopotów z aklimatyzacją, ale wszyscy usnęliśmy snem susła w ładnych dwuosobowych pokojach z wygodnymi łożami. Do snu przyświecał dziwny księżyc o ramionach rogala skierowanych do góry.
17 listopad 2004
W dniu dzisiejszym organizator przysłał jeszcze kilka nazwisk zawodników startujących w Pucharze Świata w Orlando. Obecnie liczy ona 333 zawodników.
Wiemy, że bardzo duża grupa zawodników z Argentyny zgłosiła udział w Mistrzostwach, ale nie otrzymalismy ich nazwisk. Wszystko się wyjaśni zaraz po przyjeździe. Z moich obliczeń wynika, że kraje europejskie będą reprezentowane przez zawodnikow z 10 państw i 10 państw będzie reprezentowało inne kontynenty.
16 listopad 2004
Wyjeżdżamy z Lublina o godzinie 3 rano w środę. Będziemy starali się na bieżąco informować was o przebiegu Pucharu Świata w Orlando.
Sprawdzajcie także informacje na stronie MKS Lewart Lubartów pod adresem: [expired] nie tylko w newsach, także na forum.
By uzyskać dobrą cenę za bilety lotnicze kupiliśmy je dużo wcześniej. Nie mieliśmy jeszcze wiz, a już mieliśmy bilety lotnicze. Poniżej podajemy plan podróży naszej delegacji:
- Wylot z Warszawy w dniu 17.11.2004 (środa)
- Warszawa 07.25 - Londyn 09.15
Londyn 10.30 - Boston 12.50
Boston 18.20- Orlando 21.30 - Powrót w dwóch grupach:
- Pierwsza grupa:
Wylot z Orlando 22.11.2004
Orlando 08.30 - Boston 11.15
Boston 19.00 - Londyn 06.20
Londyn 08.20 - Warszawa 11.40
Druga grupa:
Orlando 17.21- Nowy York 19.49
Wylot z Nowego Yorku 24.11.2004
Nowy York 23.55 - Warszawa 16.55 (25.11.2004)
Druga grupa postanowiła skorzystać z okazji i wydać trochę kasy na zwiedzanie Stanow, a dokładnie to Nowego Yorku. W tym celu przedłuzyla swój pobyt o dwa dni.
Razem z nami do USA leci pięcioosobowa drużyna Ukrainy, która kupiła bilety w Polsce na ten sam lot.
14 listopad 2004
Poniżej lista 296 zawodników, którą otrzymaliśmy od organizatora. Niestety nie jest kompletna.
- Kanada
- Arsenault, Danny; Bergeron, Simon; Boisvert, Jimmy; Boisvert, Tommy; Boucher, Christian; Bujold, Maxime; Choinard, Vanessa; Collin, Ugo; Couture, François; Edmond, Emmanuel; Fortin, Jessy; Guiamatsia, Louis-Marie; Guillot, Mathieu; Kailee, Blake; Latendresse, Christine; Levesque, Doris; MacKenzie, Ken; Messier, Marie-Claude; Méthot, Marie-Claude; Nguyen, Frédéric; Nguyen, Richard; Phillips, Lucian; Poulin-Lacasse, Denis; Reimer, Nathalie; Ripley, Jim; Sinyerd, Craig; Spadafora, Julia; Stone, Alexandra; Stone, Chelsea; Desmarquis, Genevieve; Blouin, Marie-Chrystine; Tran, Nicolas; Cloutier, Tommy; Dufour, Alexandre; McCullough, Carly; Ouellet, Isabelle; St-Onge, Pierre-Francis; St-Onge, Vanessa; Ackles, Jenna; Kinsman, Kyle; Mackenzie, Laura; Barriault, Kathie; Hennig, Brian; Laflamme, Emilie; Paugh, Melanie; Cottenden, Cody; Bouchard, Martin; Deptuch, August; Langis, Robert; Roach, Kristy-Lee; Dubé, Kiley-Rae; Agioritis, Trifon; Forest, Erin; McLean, Cody; Rafuse, Angela; Tavera M., Carolina; Fontaine, Pierre-Olivier; Simard, Sandra; Vollant, Jerry; Klassen, Heidi; Bérubé, Sébastien; Solonas, Heather; Ottesen, Karli; Caira, Sean; Hartery, Ashlin
- Niemcy
- Anastassiadou, Anna; Arand, Gregor; Buchholz, Nicolle; Denks, Ronny; Horstmann, Muris; König, Maike; König, Nicola; Saalmann, Stefan; Schulz, Wiebke; Freist, Franziska; Schmidt, Stefan
- Hong Kong
- Hung, Choi Kim; Lun, Tsui Ka; Kin, Cheung Wai
- Irlandia
- McCarthy, Ann; Ryan, Stephen; Hanratty, Fionn
- Jamaika
- Barrows, Arthur; Brown, Dwaine; Dusard, Nicholas; McKay, Jason; Thomas, Michael E.; Whittely, Kevin; Wilson, Roger; Grannum, Tashana; Hall, Jordan; Lofters, Akeena; Morgan, Nicholas; Dyer, Asheika; McKay, Maya; Butler, Odane; Lettman, Jordan; Trought, Jordan; Wint, Zario
- Japonia
- Hirose, Haruo; Kamei, Emi; Kishi, Genji; Mori, Masayuki; Nagaya, Chiaki; Sugaya, Taizo; Tsuboi, Koji; Yamamoto, Kohsuke; Furuzawa, Midori; Kubota, Seiji; Yamashita, Masashi; Tomiyasu, Koji; Mitsui, Koji; Yamamoto, Yuriko; Kato, Osamu; Kim, Hyeon; Kitagawa, Kengo; Rokusha, Mitsuaki; Satoh, Emi; Goto, Shinobu; Sawa, Yuko; Emerenciano, Dapar; Sugano, Yu; Nomura, Shusaku; Ueno, Yuko; Takahashi, Naoto
- Libia
- Abou Sleiman, Lynn; Giusti, Lea; Abou Sleiman, Karim
- Nowa Zelandia
- Parker, Josh; Jackson, Daniel
- Norwegia
- Norway Bertelsen, Anja; Desiree Sandoe, Alina; Haram, Laila; Helge Hansen, Tom; Jenstad, Andreas; Kvernberg, Andre; Lian, Remy Andre; Mathiassen, Paul; Melhus Rolstad, Camilla; Rokke, Elen; Stokke, Roger
- Portoriko
- Puerto Rico González Cruz, Jonathan; Almodóvar Santos, Jonathan; Cadiz, Jonathan; Castillo, Llauger; Cuvillier, Christian; Garcia Moris, José A.; González, Melissa; Hernandez, Efren; Lopez, Angel J.; Messon Vazquez, Erick A.; Rivera, Luis A.; Riviere, Rodolfo; Sánchez, Luis R.; Torres, Gabriel T.; Tyquiengco, Christy; Colón, Renaldo C.; Rivera Morales, Ana Victoria; Reymunde, Diego A.; Picó, Arturo A.; Rivas, Juan Ramón; Gil, Armando; Martinez, Eduardo; Ramirez, Joseph; López, Argenis
- Rosja
- Garanjan, Yury; Kim, Dmitry; Kochergin, Maxim; Milyutkina, Olesya; Novomlinov, Oleg; Serdidkin, Vasily; Sungurjan, Vladimir; Taraskin, Oleg; Tokareva, Ekaterina; Novomlinova, Nathalia; Polikarpov, Ilia; Maerov, Nikolay
- Hiszpania
- Lopez Rojas, Rafael;
- Stany Zjednoczone
- Lopez, Osiel; Herrera, Edilsar; Meyer, Yonok; Meyer, Jocelyn; Millspaugh, Chris; Jiang, Liu Hang; McCall, Desiree; Owens, Taylor; Dodson, Andrew; Dodson, Alexander; Sheffett, Angela; Cutts, Erin; Cutts, Madison; Springsguth Jr., Cody R.; Ghokasiyan, Shant; May, Yuriy; Rattet, Seth A.; Rattet, Marie; Joesph Sbona; Galanos, Hillary; Ghokasiyan, Artin; Bottcher, Cherie; Bell, Kaitiyn V.; Dister, Johnny; Drumm, Sara; Fleming, Rita; Gillick, Kimberly; Mallard Jr., Randall; Morris, Ardelia; Mosley, Dan; Mosley, Sandra S.; Ryan, Robert; Santizo, Jezelle; Velasquez, Luis Felipe; Velasquez, Maria Fernanda; Vela, Carlos; Lee Ramsey, Devin; Scott, Courtney; Padilla, Michael; Roderick A., Katelyn; Rodriguez, Kevin; Santizo, Ricardo; Chen, Lorraine; Rosenblum, Ben; Rosenblum, Samuel; Grady, Tyler; Misaiphon, Husadee; Giraldo, Juan; Rowe, Joshua; Bolena, Micki; Karimov, Damir; Suarez, Stephanie; Moncada, Adriana; Shrouder, Rupert; Hedge, Archit; Orduna, David; Camacho, Linda; Muriel, Brian; Orduna, Azucena; Arboleda, Jonathan; Aponte, Roberto; Moncada, David; Englert, Thomas Charles; Hosey, Kristen; Kempka, Jeremy; Mariotis, Kostas; Mariotis, Stacie; Reynolds, Scott; Schirazi, Helen; Woolwine, Jeremiah; Woolwine, Jonathan; Woppman, Angela; Cottrell, Bria; Cruz-Cordero, Adrian; Powell, Dylan; Austin, Vaughn; Sankofa, A.J.; Sumcad, Lydia; Vaughn, Scott; Spencer, Jordan; Sumcad, Annie; Kline, Jason; Koetse, Gerrit; Kropp, Andy; Postovic, Emir; Sumcad, Bernie; Fox O., Aleric; Hauss, Justina; Kropp, Evan; Sorrell, Chris; Soules, Ashylyn; Soules, Cameron; Soules, Conner; Donnelly, Nancy; Hahn, Matthew; Hahn, Nicholas; Truong, Brian; Nguyen, Phat; Jones-Villegas, Timothy; Stanton, Hunter; Durojaiye, Titus
- Szwecja
- Carlström, Patrik
- Ukraina
- Oleksandr, Artamonov; Oleksandr, Piragov; Solovey, Katya
- Wielka Brytania
- Gibb, Matthew; Lee, Gordon; Yan, Jason
- Rumunia
- Orban, Andrea; Patroiescu, Andreea; Pantel, Bianca; Oprescu, Cosmin; Birlut, Florin; Madaian, Mihai; Gherasim, Mircea; Madaian, Mircea; Szervaczius, Robert
9 listopad 2004
W dniu dzisiejszym naszej delegacji wyznaczono spotkanie z Konsulem Ambasady USA w Warszawie. Wszystkie osoby z naszej grupy otrzymały wizę wjazdową.
3 listopad 2004
W terminie od19 do 21 listopada 2004, w hali sportowej Disney’s Wide World of Sports Complex w Orlando na Florydzie, U.S.A. odbedzie się: 1st Taekwon-Do World Cup (Black Belts) oraz 1st Orlando International Friendship Taekwon-Do Cup (Colored Belts).
Kilka osób z naszego związku zamierza wziąć w nim udział. Poniżej lista naszej delegacji.
- Szef delegacji
- Tadeusz Łoboda
- Trenerzy
- Tomasz Dunalski
Jerzy Jedut
Slawomir Jaskuła - Zawodnicy
- Zdzisław Synoradzki
Damian Iwaniuk
Piotr Krzysztof Kurkus
Joanna Paprocka
Ewelina Zając
Daniel Działa
Mariusz Wałach
Michał Dziubicki
Grzegorz Jężak
Jacek Kazimierczak
Łukasz Jurkowski - Obsługa komputerowa
- Joanna Gardias, Dariusz Dzaman, Michał Dzaman
- Kibic
- Grzegorz Górski
Biuro PZTKD