Relacja z kursu dla kandydatów
na instruktorów Taekwon-Do Lublin 2014

Po czteroletniej przerwie Polski Związek Taekwon-Do zorganizował w terminie 12-21 września 2014 kolejny kurs dla kandydatów na instruktorów Taekwon-Do w Lublinie. Przerwa była spowodowana przede wszystkim zmianami przepisów prawnych dotyczących kadr szkoleniowych dla sportu robionymi przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W kursie wzięło udział 33 uczestników rekrutujących się z 19 klubów. Program kursu był bardzo intensywny i składał się zarówno z zajęć teoretycznych jak i praktycznych.

Szczególnie uczestnikom podobały się zajęcia z teorii treningu sportowego prowadzone przez Prof. Zbigniewa Trzaskomę, który w bardzo ciekawych wykładach wyjaśnił, jak dobierać obciążenia treningowe, a następnie na zajęciach praktycznych zaprezentował jak to się robi w praktyce.

Kliknij obrazek, by powiększyć

Dużo radości uczestnikom przyniosły zajęcia praktyczne „Alternatywne metody treningu Taekwon-Do” prowadzone przez mgr Krzysztofa Pawlika 4 Dan, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego i trenera taekwon-do, byłego wiceprezesa ds. sędziowskich Polskiego Zwiazku Taekwon-Do.

Kurs zakończył się 2-dniowym szkoleniem instruktorów Tygrysy TKD – programu edukacyjno-sportowego dla dzieci w wieku przedszkolnym, który poprowadziła pani Suzy Blade z Anglii.

Podsumowaniem 11 dniowego kursu był test sprawdzający umiejętności.

Nad całością szkolenia i egzaminu pieczę sprawował Mistrz Tadeusz Łooboda - Prezes Polskiego Związku Taekwon-Do.

Lista uczestników Kursu dla kandydatów na instruktorów Taekwon-Do
 lp imię i nazwisko stopień klub
 lp imię i nazwisko stopień klub

Raporty z poprzednich kursów można znaleźć w linkach poniżej:
Kurs instruktorski - 2010
http://pztkd.lublin.pl/koledkursinstr.html
Kurs instruktorski - 2007
http://pztkd.lublin.pl/KIns07.html.

Biuro PZT