Centralne Letnie Zgrupowanie Taekwon-Do — Biała Podlaska 2015

Po raz 20-ty Lubelski Sportowy Klub Taekwon-Do i MKS Lewart AGS Lubartów były organizatorami Centralnego Letniego Zgrupowania Taekwon-Do, które odbyło się w dniach 3-12 lipca 2015 r. w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

W zgrupowaniu wzięło udział 130 uczestników i 11 osób kadry, reprezentujących 8 państw: Anglia, Białoruś, Belgia, Irlandia, Łotwa, Rumunia, Rosja i Polska.

Z Polski przyjechali zawodnicy z następujących klubów: 1. MKS Żak Biała Podlaska, 2. CzAT Częstochowa, 3. MKS Lewart AGS Lubartów, 4. LKST Lublin, 5. Centrum Taekwon-Do w Łodzi, 6. KTT Łodź, 7. AT VIRTUS w Łomazach, 8. UKS Pyzdrskie Centrum Taekwon-Do, 9. RSCT Radzyń Podlaski, 10. RKT Feniks-Arete Rybnik, 11. RzKT Rzeszów, 12. SKT w Trawnikach, 13. SSKT Garda Warszawa, 14. WITKD KWAN w Warszawie, 15. WSKT Wrocław.

Jak każdy obóz, tak i ten miał swoje gwiazdy, szczególnie w grupie juniorskiej. W zgrupowaniu uczestniczyli indywidualni Mistrzowie Świata 2015 w walkach z Jesolo: Zuzanna Gadzała, Patrycja Piętak, Jakub Gadzała, brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Paulina Dzieńkowska, Mistrz Europy Juniorów 2014 w układach – Konstanty Łomiński czy Aleksiej Rachkovsky – zdobywca srebrnego medalu w układach indywidualnych Pucharu Europy Juniorów 2014. Oprócz juniorów mieliśmy także całą plejadę aktualnych i byłych zawodników Reprezentacji Polski. Nikt nie mógł narzekać na brak wymagających sparing partnerów.

Centralne Zgrupowanie charakteryzuje się tym, że są oddzielne grupy dla dzieci i dorosłych. Kadrę szkoleniową stanowią uznane autorytety Taekwon-Do na świecie z wybitnymi osiągnięciami sportowymi swoich podopiecznych, dlatego niezwykle ważne są konsultacje. Treningi prowadzone są przez Mistrza Jerzego Jeduta – VIII, Tadeusza Łobodę – VIII Dan, Jarosława Suskę – VI Dan, Roberta Jasińskiego – VI Dan, Sławomira Kamolę – V Dan i Andrzeja Kozłowskiego – II Dan.

Nie do przecenia są indywidualne zajęcia z Mistrzem Jedutem, który w sposób analityczny potrafi rozłożyć każdy ruch na elementy pierwsze. Również wybitne doświadczenie zawodnicze Jarosława Suski, posiadającego jednocześnie wyjątkowo długi staż treningowy sprawiają, że treningi pod jego nadzorem mają najwyższe standardy, przez co są doceniane przez wszystkich uczestników.

Oprócz zajęć Taekwon-Do zawodnicy mogli chodzić na zajęcia jogi, samoobrony, konsultacje czy skorzystać z basenu. Mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Warszawy i Lublina.

W piątek 10 lipca zgrupowanie odwiedził pan Janusz Wlizło, były trener Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do, który obecnie jest promotorem wynalezionej przez siebie gry pod nazwą Conceptus Masters. Przez cały dzień pan Wlizło organizował warsztaty, a po kolacji odbył się turniej, który ostatecznie wygrał Jarosław Suska. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety, a zwycięzcy dyplomy i oryginalne pucharki.

Na prośbę wielu uczestników, kolejna 21. edycja Centralnego Letniego Zgrupowania Taekwon-Do odbędzie się w zmienionym terminie tj. w drugiej połowie sierpnia 2016 roku.


Pokaźna galeria ze zgrupowania dostępna jest pod linkiem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.891256574242815.1073741936.281784475190031&type=3